• Весь каталог
 • Ґрунтові теплові насоси для опалення
 • Повітряні теплові насоси
 • Реверсивні теплові насоси для опалення та охолодження
 • Водяні теплові насоси для опалення
 • Повітряно-ґрунтовий тепловий насос System Zero
 • Додаткове обладнання, системи керування

Підбір потужності теплового насоса

Роз'яснимо термінологію:

ККД - характеристика ефективності системи (пристрою, машини) відносно перетворення або передачі енергії.
СОР - коефіцієнт ефективності перетворення.

Таку характеристику, як ККД, часто можна зустріти в рекламних гаслах: «ККД насоса 400%!». Але знайте, що ККД ніколи не перевищує 100%, тому вірніше буде говорити про COP, який показує коефіцієнт трансформації використаної енергії у корисну енергію.

Прийнято COP вимірювати в числах від одного до семи. Чим вище число, тим вища ефективність теплонасоса.

Для початку, важливо дізнатися тепловтрати кожного приміщення, в яких планується опалення. Для цього потрібен відповідний аудит, для якого варто найняти фахівців. Причому не варто економити, так як грамотний фахівець не тільки оцінить, а й дасть поради щодо поліпшення якості утеплення вашого житла, що вкрай важливо, адже від тепловтрат буде змінюватись потужність і ціна обладнання. Але, якщо є бажання приблизного розрахунку «для себе», що б «прикинути» числа - можна використовувати приблизні числа, наведені далі. Отже, без теплоізоляції, на 1 м² буде потрібно близько 170 Вт теплової енергії. Для будинку з середньою теплоізоляцією потрібно десь 90 Вт / м²., Для будинку з технологіями енергозбереження та сучасними матеріалами утеплення - не більше 40 Вт / м²., А вдома з технологією пасивного споживання енергії - всього 10 Вт / м².

Приблизна схема тепловтрат у будинку

Теплоізоляція будинку

Логічно, що для добре утепленого будинку потрібно в рази менше теплової енергії, ніж для будівлі без проведення робіт по додатковому утепленню. Значення втрат теплової енергії (питомих теплових навантажень) для різних типів будівель представлені в таблиці нижче.

Можна зробити висновок, що для компенсації втрат теплової енергії будинку квадратурою 200 м² і з хорошим утепленням потрібно:

QН = 50 Вт / м² х 200 м² = 10000 Вт або 10 кВт теплової потужності.

Питомі значення безпосередньо залежать від середньої мінімальної температури в регіоні, наприклад, у Київській області це -22 ° C.

За тим же принципом, для будинку з поганим утепленням отримаємо:

QН = 200 Вт / м² х 200 м² = 40 000 Вт або 40 кВт потужності.

Ця, досить велика різниця: 10 кВт і 40 кВт, повинна змусити здійснити кроки для поліпшення утеплення будинку, а після цього вибрати менш дорогий за вартістю і більш економічний по експлуатаційним витратам тепловий насос.

Опалення та гаряче водопостачання.

При підрахунку необхідної потужності теплового насоса варто взяти до уваги і роботу ТН на забезпечення гарячого водопостачання. (Звичайно, якщо ви зацікавлені в цій функції) При цьому варто враховувати розподіл навантажень протягом доби. Найчастіше миються, готують їсти та іншими способами використовують гарячу воду у вечірній і ранковий час, а з морозами до цих навантажень додається і робота ТН на опалення. У зв'язку з цим розглядають два варіанти планування потужності теплового насосу, в залежності від логіки автоматики. Перший враховує пріоритетний розподіл потужності, єдина потужність ділиться на всі типи активності насоса відповідно використанню, що впливає на менш пріоритетні активності негативно. Другий же, спочатку передбачає початкове запланування потужності на всі процеси, і відповідно кількість активностей не впливає на їх продуктивність. Орієнтуватися варто на добовий розподіл навантажень. Гарячою водою користуються частіше вранці і ввечері.
Для розрахунку потужності ТН для забезпечення гарячого водопостачання існують нормативні дані про приблизне споживання води потрібної температури і загальним теплоспоживанням, виходячи з кількості проживаючих у будинку персон.

Приблизне споживання гарячої води на добу

На одну персону, для зручності, припустимо норму в п'ятдесят літрів води 45 ° C. Тоді, згідно з таблицею, можна допустити споживання теплової потужності однією персоною в обсязі 0,25 кВт потужності.

Чи можемо підрахувати, що на сім'ю з трьох осіб необхідна теплова потужність:

QW = 0,25 кВт / чол × 3 чол = 0,75 кВт

Наступним кроком ми можемо провести приблизний розрахунок теплової потужності з урахуванням навантажень від роботи на опалення і гаряче водопостачання

Загальна теплова потужність на опалення і гаряче водопостачання для добре утепленого будинку, з квадратурою 200 м²:

 QСУМ = QН + QW = 10 кВт + 0,75 кВт = 10,75 кВт.

Загальна теплова потужність на обігрів та гаряче водопостачання для погано утепленого будинку, квадратурою 200 м²:

QСУМ = QН + QW = 40 кВт + 0,75 кВт = 40,75 кВт.

А для умов «точки бівалентності» (при - 7 ° C на вулиці) і необхідності підтримувати +20 ° C усередині будинку 200 м², з урахуванням різниці температур буде необхідно:

Qрозр. = 10,75 * (20 - (- 7)) / (20 - (- 22)) = 10,75 * 27/42 = 6,912 кВт потужності ТН.

У другому випадку - для будівлі з поганою теплоізоляцією, необхідно:

Qрозр. = 40,75 * (20 - (- 7)) / (20 - (- 22)) = 40,75 * 27/42 = 26,202 кВт потужності ТН.

Беручи до уваги ці розрахунки, враховуючи «точку бівалентності» і додаючи невеликий запас по потужності, із запропонованих моделей вибирають підходящу.

Що важливо врахувати при плануванні запасу потужності теплового насоса?

 • Температури вхідної води влітку і взимку відрізняються, логічно, що взимку з водопроводу доходить більш холодна вода, ніж влітку.
 • Можливість підігріву води в баку - накопичувачі, якщо певний час вона не використовувалася.
 • Збільшене споживання гарячої води, і бажано вища вихідна температура води взимку.

Чому залежить ціна теплового насоса?

Тепер у вас є всі дані, що б підібрати потужність теплового насоса. Але пам'ятайте, що найкраще доручити цю задачу професіоналу, адже більш точний розрахунок проекту це вірний шлях до економії ваших коштів.

Важливо розуміти, що підбираючи потужність теплового насоса, професіонал приймає рішення, враховуючи також і такі умови:

 • географічні особливості місцевості. (Кліматична зона, характер грунту, і багато іншого ...);
 • особливості клімату (температури);
 • характеристики будови об'єкта;
 • фінансові можливості.

І правильно все оцінити, що б воно не просто працювало, а заощаджувало для вас більше з кожним роком під силу лише добре навченому фахівцеві з реальним робочим стажем.

Трохи про визначенні необхідної площі опалювальних приладів.

Опалювальні прилади - елементи системи опалення, призначені для теплопередачі від теплоносія в обігріваємі об'єкти. (Радіатори, конвектори, тощо ..)

Тепловий розрахунок щодо опалювальних приладів це розрахунок площі робочої площини кожного нагрівального приладу, що обумовлює подачу необхідного тепловий потік в приміщення.

Нині, специфікація від виробника сама говорить яка модель і з якими габаритами покриває ваші вимоги тепловіддачі в приміщенні.

Раніше ж користувалися формулою:

Fпр = Qпр / qпр

Де Qпр - необхідна тепловіддача, в дане приміщення.

qпр - поверхнева щільність теплового потоку приладу.

Виходячи з обраного приладу, по Fпр можна було дізнатися потрібну кількість приладів, потрібний набір стандартних елементів приладів, або необхідну довжину гріючих труб приладів.

Але, як і говорилося раніше, на щастя це в минулому.