• Весь каталог
 • Ґрунтові теплові насоси для опалення
 • Повітряні теплові насоси
 • Реверсивні теплові насоси для опалення та охолодження
 • Водяні теплові насоси для опалення
 • Повітряно-ґрунтовий тепловий насос System Zero
 • Додаткове обладнання, системи керування

Замість традиційного опалювального обладнання все частіше використовуються енергоефективні системи, які працюють на базі теплових насосів (ТН). Це універсальний пристрій, який дозволяє обігрівати приміщення взимку, охолоджувати влітку, а також забезпечує нагрівання води екологічно дружнім способом, при цьому в рази знижуючи витрати на використання енергоносіїв. 

Ця система буде ефективно працювати в будь-якому приміщенні, незалежно від його призначення, але є ряд факторів, які визначають тип обладнання, на якому варто зупинити свій вибір:

 • Визначення тепловтрат - найбільшу ефективність система забезпечить в умовах відповідного утеплення стін та даху будинку чи комерційної будівлі. Сканування тепловізором допоможе знайти першопричини втрати тепла й усунути їх;
 • Площа будинку, кількість проживаючих у ньому людей - визначають потужність обладнання, необхідного для створення максимально комфортних умов, в тому числі забезпечення гарячою водою;
 • Кліматичні умови, особливості грунту наявність поблизу водойм - потрібно враховувати, щоб підібрати тип оптимального для встановлення ТН (грунтовий, водяний, повітряний);
 • Необхідність нагрівання води за допомогою ТН - не всі пристрої зможуть забезпечити вас гарячою водою. Якщо не врахувати цей фактор відразу, то доведеться докуповувати достатньо дорогий додатковий модуль;
 • Чи потрібна система охолодження - насос також може забезпечити пасивне охолодження кімнат за допомогою системи “холодна стеля”/ “холодні стіни”. ТН буде використовувати низькотемпературну енергію, отриману із зовнішнього середовища з коефіцієнтом ефективності до 25 - на 1 кВт е/е, необхідної для роботи компресора, ви отримаєте до 25 кВт енергії на охолодження.

Щоб остаточно визначитися з типом підходящого обладнання, необідно знати, який з 3-х варіантів описує вашу ситуацію:

 1. Будинок на етапі будівництва;
 2. Необхідно модернізувати вже діючу систему опалення;
 3. Хочеться використовувати наявні радіатори.

Насос найбільш ефективно працює в тандемі з низькотемпературним опалювальним обладнанням: тепла підлога або низькотемпературні радіатори. У тому випадку, якщо у вас вдома вже раніше було вбудовано радіатори, які працюють від більш високотемпературного носія, можливо доведеться розширити їх на декілька секцій, збільшити кількість радіаторів або додати нове кліматичне обладнання (фанкойл). Файнкойл може також в иконувати роль кондиціонера в літній період. 

Що потрібно враховувати при виборі типу теплового насоса

Грунтовий (геотермальний) тепловий насос

Максимально можливу ефективність можна забезпечити на початкових етапах здійснення будівельно-монтажних робіт - важливо, щоб система опалення будинку з самого початку була спроєктована під використання для опалення відновлювальної енергії. Тоді встановлення геотермального насоса з імовірністю 99.9% буде ідеальним варіантом для таких об’єктів, оскільки забезпечує найшвидшу окупність проєкту. Важливо враховувати, що грунт не повинен бути кам’янистим, оскільки це ускладнить буріння свердловин для укладання зондів, які будуть здійснювати забір тепла з глибини близько 100 м. Грунтовий (геотермальний) тепловий насос

Можливий також варіант горизонтального колекторного поля, але для цього необхідна велика площа і надалі доведеться враховувати обмеження щодо вирощування рослин.

В яких випадках варто обрати Повітряний тепловий насос

Відповівши всього на декілька простих питань можна зробити висновок, коли варто зупинити свій вибір на насосі типу “повітря-вода”:

 • Опалювальна площа - якщо ваш будинок менше ніж 120 м2, встановлення високопродуктивної геотермальної системи може бути невигідним у фінансовому плані. Порівнюючи витрати на буріння та монтаж такої системи з продуктивністю повітряного насоса, швидшу окупність ви отримаєте, встановивши останній.
 • Розмір ділянки. Якщо у вас великий будинок, але невеличка ділянка або ж будинок знаходиться на кам’янистому грунті - вам також варто зупинити свій вибір на повітряному тепловому насосі, оскільки буріння свердловин буде достатньо проблемним та дорогим.
 • Внесення змін та підвищення енергоефективності діючої системи опалення. Сумістити повітряний насос з уже наявним опалювальним обладнанням - це найкращий варіант, якщо ви не хочете все глобально переробляти. При цьому, продуктивність вашої системи зросте в рази.

Цей тип насоса забезпечить вас також гарячою водою і може використовуватися для підігріву прибудинкового або внутрішнього басейну. Його коефіцієнт ефективності СОР=3,5 - тобто, на 1 кВт спожитої на функціонування системи електроенергії, ви отримаєте до 3,5 кВт енергії для опалення або охолодження.Повітряний тепловий насос

Така система значно простіша і дешевша, ніж попередній варіант, але якщо у вашій місцевості трапляються температури близько -20⁰С понад 7 днів поспіль, краще обрати геотермальний насос або завчасно подбати про наявність ще одного джерела опалення на цей період.

Для кого підійде тепловий насос типу “Вода-вода”

Його встановлення можливе виключно для будинків, територіально розміщених поблизу наземних водойм необхідної глибини або з достатнім об’ємом підземних вод. В обов’язковому порядку повинен бути виконаний розрахунок, чи зможе така водойма забезпечити накопичення достатньої кількості енергії для справного та безупинного опалення протягом усього опалювального сезону.тепловий насос типу “Вода-вода”

Насос здійснює забір низькотемпературної енергії води, перетворюючи її в високотемпературну (до 50⁰С) енергію для опалення будинку. Середньорічний коефіцієнт ефективності (СОР) для такого насосу становить близько 5,5 - це означає, що на 1 кВт спожитої е/е ви отримаєте приблизно 5,5 кВт енергії для опалення або охолодження будинку.

ПОПУЛЯРНІСТЬ ЕНЕРГОЕФЕКТИВНИХ СИСТЕМ, ПРАЦЮЮЧИХ ВІД ТЕПЛОВИХ НАСОСІВ ВИКЛИКАНА НЕ ТІЛЬКИ ЇХ ЕКОЛОГІЧНІСТЮ ТА ЕКОНОМІЧНІСТЮ, Є РЯД ОБМЕЖУЮЧИХ ФАКТОРІВ ПРИ БУДІВНИЦТВІ, ЯКІ ЛЕГКО ВИРІШУЮТЬСЯ ЗАВДЯКИ ВСТАНОВЛЕННЮ НАСОСІВ:

 • Недостатня електрична потужність підключення - електрокотел споживає багато і якщо на будинок або комерційний об’єкт виділена недостатня потужність, щоб при цьому забезпечити належну роботу інших електроприладів, використання ТН може розв'язати таку проблему: споживаючи  в 3-6 разів менше е/е, забезпечить обігрів, підігрів води для побутових потреб, а також пасивне охолодження влітку без необхідності встановлення кондиціонерів;
 • Для дотримання вимог щодо викидів шкідливих речовин, вибухо та пожежної безпеки (наприклад, комерційні об’єкти, які знаходяться в центрі міста. станції техобслуговування, АЗС тощо);
 • Наявність джерела дармового надлишкового тепла внаслідок технологічних процесів на виробництві - насос дозволить акумулювати його, збільшувати в рази й спрямовувати на обігрів приміщення.

Що може трапитися, якщо тепловий насос підібрати неправильно?

По-перше, ефективність його роботи буде значно нижчою від очікуваних параметрів і швидше за все невиправдано дорожче обійдеться. Також, можлива робота з помилками, вихід з ладу і надто короткий термін експлуатації.

Крім того, варто звернути увагу, що тепловий насос не варто купувати і встановлювати власними силами - це непроста інженерна система, де потрібні складні спеціалізовані розрахунки і аналіз поточних умов на окремо взятому об’єкті.Тому, правильним рішенням буде звернутися до спеціалістів, які допоможуть підібрати найбільш ефективне для ваших умов обладнання, виходячи з вашого бюджету та очікувань.

Сучасний модельний ряд насосів здатен задовольнити самого вибагливого замовника - починаючи з зовнішнього вигляду, габаритів і закінчуючи кольоровою гамою. Такий пристрій буде органічно і стильно виглядати в будь-якому приміщенні. Як додаткова опція, можливе встановлення і підключення різноманітних датчиків контролю й регулювання температури та вологості, управління основними функціями віддалено, через Інтернет.