• Весь каталог
 • Ґрунтові теплові насоси для опалення
 • Повітряні теплові насоси
 • Реверсивні теплові насоси для опалення та охолодження
 • Водяні теплові насоси для опалення
 • Повітряно-ґрунтовий тепловий насос System Zero
 • Додаткове обладнання, системи керування

Чи реально опалювати будинок економно? Кожен власник будинку великого чи малого, влітку чи взимку, в будь-якій точці планети хоче лише одного - комфортної й економічної температури в помешканні, наскільки це можливо. Щоб створити затишок і комфорт для своєї сім’ї недостатньо лише вишуканого дизайну, якісного оздоблення та дорогих меблів. В спеку або в холод все вирішує градус - то як же забезпечити комфортну температуру в найбільш ефективний та виправданий в грошовому еквіваленті спосіб?

Традиційне опалення стабільно дорожчає. Витрати на бойлер для нагріву води та споживання електроенергії кондиціонерами в літній період теж досить суттєві. Саме тому все більше родин поглядають в бік такого сучасного багатофункціонального пристрою, як тепловий насос. Адже він здатен забезпечити 3 в 1 - тепло, холод і підігрів води, а це виглядає дуже привабливим варіантом. Чого не скажеш про його вартість - тому, перед тим як купити тепловий насос, звичайно хочеться розібратися в його особливостях і зважити всі важливі для прийняття рішення деталі.

Підбираючи тепловий насос для опалення будинку, необхідно брати до уваги ряд ключових моментів, таких як:

 • площа будинку;
 • його місцезнаходження;
 • параметри утеплення;
 • існуюча система опалення.

Перед тим, як встановити тепловий насос, необхідно розробити проєкт з урахування всіх перерахованих вихідних даних, а також технічних характеристик приміщення і зважити запропоновані монтажною організацією варіанти. Також необхідно врахувати етап будівництва - облаштування системи з нуля завжди дорожче, зате є можливість з самого початку все зробити правильно, з урахуванням необхідних вимог щодо енергоефективності, щоб не повертатися постійно до цього питання в майбутньому.

Вартість теплового насоса значно перевищує ціну іншого обладнання для опалення, але жодна інша система не здатна перевершити його ключові показники. Проаналізуймо витрати, особливості й термін окупності теплових насосів. 

Особливості теплового насоса 

Надзвичайна ефективність насоса пояснюється тим, що він поглинає безкоштовне тепло, доступне в необмеженій кількості з грунту, водойм або атмосферного повітря і генерує в рази більше теплової енергії. Споживаючи всього 1 кВт електричної енергії для приведення в дію компресора, в систему поступає до 6 кВт теплової енергії. А це суттєва економія у порівнянні з електроопаленням, де на спожитий кіловат е/е ви отримуєте той же 1 кВт тепла, більш того - вам не знадобиться велика потужність підключення до електромережі. 

Варто зазначити, що сучасні енергоефективні будинки проєктуються і будуються з урахуванням низькотемпературної системи опалення - тепла підлога/стіни, фанкойли. Це дозволяє обігрівати зони безпосереднього перебування людей і в цілому зменшити температуру в кімнатах на 1-2⁰С, різниці в якій ви не відчуєте, але це також забезпечує додаткову економію - зниження температури в домі всього на 1⁰С, знизить ваші витрати на опалення на 6%.

Порівняння різних систем опалення

Система опалення з тепловим насосом - це той унікальний випадок, коли чим більша площа вашого будинку, тим більша економія порівнянно з будь-якими іншими опалювальними приладами. Звичайно, початкові капітальні витрати значно вищі,  але надалі ви платите за обігрів будинку не більше, ніж власники маленької квартири в багатоповерхівці. При цьому, отримуєте додатково підігрів води й охолодження будинку влітку практично безкоштовно. 

Давайте порівняємо рівень витрат на обігрів, підігрів води й кондиціонування для будинку площею 250м2 при використанні найбільш поширених опалювальних приладів. 

Вихідні дані для розрахунків:Порівняння різних систем опалення

Розрахуємо річні витрати на опалення, гарячу воду й охолодження при різних варіантах облаштування системи:

Газовий котелРозрахунок газовий котел

Експлуатаційні витрати, всього: 34 128 грн на рік

Варто зауважити, що якщо враховувати тариф на рівні 15 грн/м3, який вже затверджено для окремих областей України, то загальні витрати на кліматизацію і підігрів води збільшаться до 55 тис. грн на рік. Не варто також забувати про те, що у випадку нового будівництва підведення до вашої ділянки газової труби обійдеться в десятки тисяч гривень і потребуватиме значного часу на оформлення та необхідні погодження.


Електричний котелРозрахунок електричний котел

Експлуатаційні витрати, всього: 57 979 грн на рік

Розрахунок виконано на основі діючого рівня тарифу на електроенергію для побутових споживачів, враховуючи скасування пільгового тарифу на електроопалення з 01.01.2021р.


Тепловий насос

Експлуатаційні витрати, всього: 13 382 грн на рік

Очевидно, що опалення тепловим насосом забезпечить для вас найнижчі рахунки за споживання енергоресурсів:Вартість опалення

В цьому випадку ви найменш вразливі до негативного впливу внаслідок зростання тарифів, а також можливих платежів за емісію СО2, що уже поширено в країнах Євросоюзу і чинить негативний вплив на фінансові показники бізнесу.

Окупність теплового насоса

Щоб визначити період окупності, необхідно також враховувати початкову вартість теплотехніки. Порівняймо витрати на встановлення ТН для будинку площею 250 м2 :

*Не враховано витрати на отримання необхідної потужності електроенергії та приєднання до газової труби (а це десятки, а іноді й понад 100 тис. грн). Встановлення ТН не потребує отримання спеціальних дозволів і додаткових погоджень.

Вартість енергоресурсів постійно зростає - протягом останніх 5 років ціна на газ зросла на 38% і на 39% підвищився тариф на електроенергію для побутових споживачів з 2018 року. Надалі варто очікувати ще більше зростання тарифів - ціна на газ в Європі встановлює антирекорди за останні 10 років, а по тарифу на е/е експерти прогнозують зростання цін до 3-3,5 грн/кВт?год для тих, чиє споживання перевищує 500 кВт?год на місяць. Це означає, що термін окупності теплових насосів буде тільки скорочуватися.

ККД теплового насоса (СОР) в більшості випадків обумовлюється його типом: найвищий коефіцієнт перетворення енергії з навколишнього середовища в теплову має геотермальний тепловий насос (СОР до 6) - це означає, що він в шість разів продуктивніший, ніж електрокотел. Щоб охолоджувати ваш будинок, такий насос транспортує холод з глибинних шарів грунту - і це найчастіше забезпечується самим лише циркуляційним насосом, якому достатньо всього 0,1 кВт електроенергії для охолодження всього будинку!

Початкові інвестиції в систему, яка працює від альтернативних джерел енергії будуть значними - від декількох тисяч до десятків тисяч євро в залежності від опалювальної площі. Визначальним фактором вартості є також вибір типу пристрою. Ви можете обирати між наступними типами теплових насосів:

 • Грунтовий (або геотермальний) - здійснює забір енергії землі із глибинних (до 100 м) грунтових свердловин, де температура стабільно утримується на позначці +10…+12⁰С цілий рік. Забезпечує найбільшу продуктивність і економічність, а також практично безкоштовне охолодження. Облаштування геотермального поля при цьому вимагає значних коштів і оптимально його здійснювати на початковому етапі будівництва будинку (якщо ви не хочете, щоб постраждав існуючий ландшафтний дизайн);
 • Водяний - забір енергії здійснюється із розміщених поруч з будинком водойм. Такі ТН мають високий показник ефективності (СОР), але облаштування системи може бути достатньо проблематичним і вимагатиме отримання дозволів від екологічних служб на використання природних ресурсів (води);
 • Повітряний  (тепловий насос повітря вода) - працює від атмосферного повітря. Найчастіше встановлюваний варіант, оскільки демонструє достатньо низький рівень експлуатаційних витрат, простий при встановленні та експлуатації, а також найлегше інтегрується в уже існуючу систему опалення будинку. Тому, якщо ви хочете здійснити монтаж теплового насоса в максимально стислі терміни та з найменшими “переробками” в будинку - обирайте цей варіант. Такі ТН часто використовуються для підігріву води в басейнах.

Якщо термін окупності повітряного теплового насоса складає в середньому близько 5 років, то період окупності системи з грунтовим тепловим насосом складе  десятки років. Але така система безвідмовно прослужить понад 50 років, не потребуючи значного догляду. І це бонус незалежно від ваших планів - комфортний будинок довго служитиме вашій сім’ї або ви в майбутньому більш вигідно продасте його, оскільки інвестиційна привабливість будинку значно збільшується завдяки його екологічності та економічності. 

Ціна теплового насоса залежить від ряду характеристик - типу пристрою і його потужності. Точно відповісти на питання стосовно вартості системи в вашому випадку можливо лише після прорахунку проєкту спеціалістом.Ми можемо надати для вас вибір потужності теплового насоса в діапазоні від 6 до 180 кВт - найширший спектр вибору на ринку, а також додаткове обладнання, яке максимально адаптоване до вимог їхньої роботи. Ви гарантовано отримуєте систему, яка забезпечить повний комфорт по теплу, холоду і гарячій воді. 

Встановлення теплового насоса - це не тільки й не стільки про ціну. Це як обрати “Tesla” поміж автомобілів - для тих, хто цінує комфорт і надійність, престижність, безпеку при користуванні, а також екологічність.

Обираючи тепловий насос, ви інвестуєте в сучасні технології й інноваційні рішення, які забезпечать енергетичну незалежність вашого дому. Ви в будь-який момент зможете відслідковувати й керувати температурою в ньому через простий мобільний додаток. Від’їжджаючи з дому, ви легко зможете понизити температуру в будь-якій з кімнат, а перед поверненням - прогріти будинок, який зустріне вас звичним комфортом і зекономленими коштами за період вашої відсутності.

Автоматична зміна сезонних налаштувань, підтримання заданої температури в домі, віддалене регулювання режимів обладнання, а також опція функціонування в автономному режимі, живлячись від відновлюваних джерел енергії - виключні переваги власників ТН, кількість яких стабільно збільшується з кожним роком, як серед хазяїв приватних будинків та котеджів, так і поміж власників комерційної нерухомості.