• Весь каталог
  • Ґрунтові теплові насоси для опалення
  • Повітряні теплові насоси
  • Реверсивні теплові насоси для опалення та охолодження
  • Водяні теплові насоси для опалення
  • Повітряно-ґрунтовий тепловий насос System Zero
  • Додаткове обладнання, системи керування

Стандартні підходи обігріву приватних будинків в наш час виглядають малоперспективно у фінансовому плані.  Перехід на опалення тепловим насосом може стати чудовою заміною широко використовуваним варіантам з газовим чи твердопаливним котлом. Суттєвих переваг обігріву приватного будинку чи квартири за допомогою теплового насоса більш ніж достатньо, хоча є й певні недоліки. Розберемо ключові особливості такого підходу.опалення тепловим насосом

Як працює тепловий насос

Це пристрій являється практично універсальним. Його завдання - постачати безперебійне опалення та підігрів води. Принципова схема його роботи достатньо проста. Згадайте побутовий холодильник - він накопичує холод всередині, віддаючи тепло назовні. Приблизно аналогічним чином працює і тепловий насос - віддаючи тепло, він відводить холод.  Як працює тепловий насос

Для приватного будинку чи квартири це чудовий варіант. Загалом, цей пристрій являє собою замкнений контур, який включає компресор і декілька труб. Труби розташовуються на певній глибині, де температура практично весь рік утримується на рівні приблизно 10-12 градусів. Для опалення квартири це буде не найкращий варіант, а от для котеджу чи будинку просто відмінний.  Насос “збирає” енергію, але для цього необхідна достатня площа. Площа поверхні, яка буде використовуватися насосом, може бути навіть вдвічі більшою, ніж площа опалюваного приміщення. Такі умови роботи всієї системи, по якій циркулює холодоагент. 

Холодоагент має достатньо низьку температуру кипіння, тому доволі швидко перетворюється на газ навіть в умовах невисоких глибинних температур. Цей холодоагент поступає в компресор, в якому відбувається його стиснення, внаслідок чого температура починає підійматися. Таким чином відбувається нагрівання, яке використовується для подачі вже у внутрішню частину системи, тобто безпосередньо в дім. Надалі природнім способом отримане тепло розподіляється для опалення, або ж підігріву води. Загалом, нічого складного в цьому процесі немає. 

Як використовується тепловий насос

Ефективний тепловий насос може стати прекрасним побутовим помічником. Його встановлення допоможе вивести на новий рівень систему опалення практично будь-якого будинку, якщо є потрібні умови для монтажу системи. Тепловий насос “повітря-вода” стане практично ідеальним рішенням, оскільки він допомагає створювати умови, при яких можна отримувати тепло з мінімальними ресурсними та фінансовими витратами. Таким чином можна домогтися нагрівання води не лише для використання всередині будинку, а також, наприклад, в придомовому басейні.Як використовується тепловий насос

Одним із варіантів сфер застосування теплового насосу може стати його поєднання з традиційним обладнанням для опалення та нагрівання води. В цілому, пристрій зазвичай виступає єдиною опцією системи, що використовується для опалення, але насос часто використовують і як взаємодоповнюючий елемент. 

Доречі, тепловий насос для опалення чудово підходить як основа для функціонування систем теплої підлоги та стін. Підключення системи можна здійснити окремо, тобто незалежно від наявності чи відсутності основного генератора тепла. Тепловий насос підключається до системи теплої підлоги чи стін через спільний, або ж окремий контур. Останній дозволяє забезпечити автономну роботу цих систем одночасно з роботою основного контуру. Таким чином можна не просто створити в домі необхідну температуру, а й суттєво зекономити на витратах. Ще одним поширеним варіантом є тепловий насос “повітря-повітря”, купити які переважно хочуть власники будинків для забезпечення загального обігріву. Краще за все такі насоси підійдуть для регіонів з помірним кліматом. 

Особливості монтажу насоса

Пристрій вирізняється мінімальним рівнем необхідної електричної енергії, але для його монтажу необхідно створити певні умови. Необхідна наявність достатньо великого вільного простору в дворі будинку, де буде потрібно розмістити горизонтальний колектор, набір контурів, або ж  спеціальний грунтовий зонд. Грунтові зонди встановлюються на глибині до 100 метрів, тому варто враховувати подібні вимоги. Для опалення квартири такий варіант підійде не завжди, але для приватного будинку в більшості випадків можна буде забезпечити роботу такого насосу.  Особливості монтажу насоса

Перед монтажем системи обов’язково необхідно провести аналіз складу грунту, а також ступінь періодичної вологості землі. Враховуючи складність роботи може знадобитися спеціальний дозвіл на бурові заходи. Потрібно пам’ятати, що монтаж не завжди буде можливим, враховуючи ряд особливостей.  Також, необхідно знати, що монтаж подібного обладнання повинні проводити професіонали, інакше існує ризик допущення критичних помилок, внаслідок яких робота насоса буде малоефективною.

Зовнішній блок насосу може бути змонтований на стіні, аналогічно кондиціонеру (спіт-система). Внутрішній блок монтується всередині приміщення, переважно в підсобних приміщеннях. Ці роботи вже не містять великої складності і можуть бути виконані в будь-який період року без отримання спеціального дозволу.  Особливих витрат на підключення до електромережі теж не вимагається. 

Ключові переваги

Ціна теплового насоса і витрати на монтаж загальної системи співставні з цінами на інше подібне обладнання для опалення, але важливою перевагою буде подальша економія коштів і ресурсів. Саме своєю економічністю й популярні такі насоси, оскільки в довготерміновій перспективі вони дають можливість суттєво скоротити витрати.